14. srp 2011.

Pato i Neymar odveli Brazil u Četvrtfinale Coppa Americe !

Brazil je sinoć protiv Ekvadora ostvario prvu pobjedu na Copa Americi, koja im je donijela plasman u četvrtinu finala i to čak sa prvog mjesta. Alexandre Pato i Neymar su postigli po dva pogotka, dok je s dva gola poraz ublažio Felipe Caicedo.

Andre Santos je u 29. minuti uputio sjajnu loptu sa lijeve strane u šesnaesterac, a Patu nije bilo teško pogoditi glavom mrežu Ekvadora. Do kraja prvog poluvremena Caicedo je uspio izjednačiti. Napadač Lokomotiva je šutirao sa 20-ak metara, a Julio Cesar je nespretno reaguvao, te je lopta završila iza njegovih leđa.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu proradio je tandem iz Santosa. Ganso je sjajno uputio loptu kroz sredinu, a Neymar je između nekoliko igrača uspio šutirati i matirati Marcela Elizagu. No, nije dugo trajala radost Brazilaca. Caicedo je postigao svoj drugi gol u 59. minuti, sličan onom iz prvog poluvremena.

Samo tri minute poslije Brazil vraća prednost. Neymar je šutirao sa 20-ak metara, Elizaga odbija loptu na koju nalijeće Pato i postiže svoj drugi gol. Drugi gol Neymara i konačnih 4:2 postavljeno je u 72. minuti. Maicon je prošao po desnoj strani, a napadaču Santosa nije bilo teško da pospremi loptu u mrežu.